Synchronizacja serwera MAC OS X z Kalendarzami i Kontaktami programu Outlook

Synchronizacja serwera MAC OS X z Kalendarzami i Kontaktami programu Outlook

Nadszedł czas, aby podzielić się z Wami pewnymi nowinkami technicznymi.


Ktoś zapytał się mnie ostatnio „ Czy mogę zsynchronizować Outlook Kontakty i Kalendarze z macbookiem mini i jego OS X serwerem ?

Pewnie, że można !


Byłoby super, gdyby każdy używał Mac OS X. Jednakże życie to nie bajka i tak też nie jest.


Powiedzmy, że twój znajomy posiada serwer Mac OS X i daj Ci dostęp do serwisów carddav oraz caldav swojego serwera. Jednakże, Ty posiadasz tylko Microsoft Outlook 2010 lub 2013. Co możesz zrobić ?


Szczerz mówiąc, nie znalazłem żadnego konkretnego rozwiązania aż do momentu, kiedy natknąłem się na stronę EVO Collaborator dla programu Outlook. Dostarcza on nowe rozwiązanie dla owego problemu.


EVO Collaborator dla programu Outlook


Z moich poprzednich postów na temat synchronizacji kontaktów i kalendarzy Gmail z programem Outlook, można wywnioskować, że nie jest problem stwórzenie profilu carddav/caldav. Aby dodać profil serwera Mac OS X, dodatkowym krokiem jest wprowadzenie HTTPS oraz numeru portu tej usłgi, jak poniżej :https://<nazwa_serwera>:8443/ 


lub https://<adres_ip>:8443/


Po zweryfikowaniu i otrzymaniu okienka z informacją o sukcesie, profil ten działa tak samo jak każdy inny w programie ECO. Możesz teraz synchronizować swoje kontakty i spotkania outlook z serwerem Mac OS X

Czym jest CardDAV oraz CalDAV?

CardDAV i CalDAV to standardowe protokoły API od IETF RFC do synchronizowania kontaktów i kalendarzy. Google i Aplle używają kontaktów API oraz kalendarzy API w celu dostarczenia informacji do klienta.

Utrzymuj własny serwer kalendarzy i kontaktów na swoim PC 

Serwer Mac OS X jest świetny do hostowania serwerów domowych. Ale co w przypadku jeśli nie posiadasz serwera Mac OS X ? Nie ma probelmu, możesz wciąż hostować swój własny serwer DAV na urządzeniu z systemem Windows. Dla przykładu, EVO Mail Serwer jest świetnym zammienikiem, który jest łatwy i przyjemny w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *