Synchronizacja Kalendarza Google i Gmaila z programem Outlook z notyfikacjami push w czasie rzeczywistym

2 lata minęły  od czasu kiedy ostatnio napisał artykuł na temat „Jak synchronizować Kalendarz Google z programem Outlook”. Wiele rzeczy się zmieniło od tamtego czasu. Teraz wielu z Was już wie, jak synchronizować Kalendarz Google oraz książkę adresową z Office 365, Outlook 2016/2010/2013/2007. Dzisiaj mam zamiar zaktualizować ten artykuł i opowiedzieć jak również zsynchronizować Google Task z programem Outlook, jak synchronizować Kalendarz Google w czasie rzeczywistym, oraz jak zsynchronizować skrzynkę odbiorczą Gmaila w programie Outlook używając IMAP w czasie rzeczywistym oraz technologii notyfikacji push.

Aby odswieżyć naszą pamięć :

Google Calendar Sync: Błąd synchronizacji kalendarza. Error: 2016. Proszę sprawdzić nasze Centrum Pomocy w celu otrzymania większej ilości informacji.


Powyższy komunikat o błędzie zaczął się pojawiać  8/1/2014 kiedy staraliśmy się używać darmowego Google Calendar Sync dla programu Outlook. Powodem było to, że Google zakończył dostęp tej darmowej aplikacji do swoich usług synchronizacji. Zamiast dostarczać bezpłatne usługi, użytkownicy muszą zapłacić, aby kontynuować używanie następcy o nazwie GASMO (Google Apps Sync for Microsoft Outlook), podczas gdy Microsoft wciąż nie wdrożył sposobu synchronizacji  kontaktów / kalendarza / zadań Google ze swoim najnowszym programem Outlook 2016. Bezpłatni użytkownicy Gmaila szukają alternatyw dla GASMO aż do dnia dzisiejszego.

Technologia Push

Oprócz problemu z GASMO, wierzę, że wielu z Was korzysta ze smartfonów z systemem Android. Gdy konto Gmail odbiera wiadomości mail, smartfon poinformuje Cię. Być może jesteś do tego już tak przyzwyczajony, że nie zdajesz sobie sprawy, że jest to funkcja Gmail Push Email. Z tym systemem powiadomień Push możesz odbierać wiadomości e-mail w czasie rzeczywistym. Jednak w przypadku korzystania z programu Outlook, nadal jest on ograniczony wyłącznie do sprawdzania e-maili co kilka minut. Czy jest jakiś sposób dla programu Outlook aby osiągnąć synchronizację skrzynki odbiorczej Gmail również w czasie rzeczywistym ?

What is real-time Google calendar sync with Outlook?

Calendar entries you created elsewhere (for example on an android smartphone) are pushed to your other devices or software immediately.  As far as I know, almost all other sync tools still rely on manual or sync-counter to pull new entries from Google Calendar.


Czym jest Synchronizacjia Kalendarza Google z programem Outlook w czasie rzeczywistym ?

Kalendarze utworzone w innym miejscu (na przykład na Androidzie) są natychmiast przekazywane do innych urządzeń lub oprogramowań. O ile mi wiadomo, prawie wszystkie inne narzędzia synchronizacji nadal polegają na ręcznej synchronizacji Kalendarza Google

Czym są notyfikacje push Gmail ?

Nowo przybyła poczta konta gmail może zostać przekazana notyfikacje push Gmail. Gdy nowe maile przybyją do twojej skrzynki odbiorczej Gmail, Google wyśle powiadomienie do twojego urządzenia lub oprogramowania. Następnie usłyszysz dźwięk alarmu i rozpocznie się proces automatycznej synchornizacji

Czy jest to możliwe dla nas, aby zsynchronizować zarówno Gmail i Kalendarz Gmail z programem Microsoft Outlook w czasie rzeczywistym, jak wspomniano powyżej?


Oczywiście, że jest to możliwe! EVO Collaborator dla programu Outlook zrobi wszystko za Ciebie. Oprócz synchronizacji kontaktów i zadań Gmaila z programem Outlook, doświadczysz korzyści związanej z synchrozniowaniem w czasie rzeczywistym

Technologia EVO Collaborator dla programu Outlook

EVO Collaborator dla programu Outlook wykorzystuje wiele różnych API Google, w tym Google Contacts API, Google Calendar API, Gmail, Google Tasks API, dzięki czemu Outlook może komunikowac się z usługami Google. Tymczasem CardDAV i CalDAV mają również zastosowanie do synchronizacji z popularnymi usługami CardDAV i CalDav, takimi jak iCloud, Synology, Yahoo !, GMX, ownCloud itd.


Podsumowanie ECO synchronizacji z kontaktami, kalendarzami i zadaniami Google


1. Ściągnij i zainstaluj EVO Collaborator dla programu Outlook i uruchom go jako administrator


2. Otwórz program Outlook 2007/2010/2013/2016 i kliknij na zakładkę EVO

3. Kliknij na Konfiguruj Profile i wybierz Profil#6

4. Wprowadź swój adres email ( jeśli posiadasz konto gmail skonfigurowane w programie Outlook, twoje konto Gmail zostanie automatycznie wykryte i wyświetlone w polu mail) i kliknij TEST aby kontynuować Google OAuth

5. Po zakończonej autoryzacji, kliknij Zastosuj i Wyjdź aby opuścić okienko konfigurowania profili. Synchronizacja nastąpi w tym momencie. Kliknij Kalendarz/ Kontakty/ Zadania w dolnym lewym rogu programu Outlook aby odnaleźć swoje dane.

Ostateczny i kompletny towarzysz Gmail dla programu Outlook w końcu tutaj jest.

Z ECO Google Kontakty / Kalendarze / Zadania oraz powiadomieniom push Kalendarza Google i Gmaila  z programem Outlook, teraz Microsoft Outlook i Google Gmail są w końcu jak jedna rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *