Jak wyeksportować zadania programu Outlook

Tworzenie kopii zapasowej zadań programu Outlook w trybie offline

W przypadku braku synchronizacji zadań programu Outlook z serwerem lub serwisem, ludzie będą myśleć o eksporcie swoich kontaktach do plików iCal (plików .ics), .csv, .pst lub programu Excel. Jeśli pracujesz tylko z programem Outlook, zaleca się wyeksportować zadania do plików .pst dla najlepszej jakości importu w przyszłości. Jednak użytkownicy najprawdopodobniej eksporują zadań programu Outlook w celu wykorzystania ich w innej aplikacji lub importu bazy danych. Metoda .csv nie jest dobrym wyborem, ponieważ znaki języków obcych w zadania zostaną uszkodzone po eksporcie. Dlatego własnie najlepszym i najbardziej kompatybilnym sposobem eksportu jest użycie iCal.

Power Toys dla programu Outlook

Pracownicy EVO ponownie stworzyli kilka przydatnych addonów dla programu Outlook  zaraz po EVO Collaborator. Nazwali to Power Toys dla programu Outlook. Ten zbiór dodatków posiada m.in narzędzie eksportu zadań Outlook. Istnieją 2 sposoby eksportowania zadań poprzez PTO:


1. Export tasks as vCalendars (Outlook ICal (ics)) –  Eksportuj zadania jako vCalendars (Outlook Ical(ics)) – Działa to tak samo jak „Zapisz jako” w programie Outlook z  wyjątkiem, że Outlook może zapisać tylko jedno zadania jednocześnie. PTO jest w stanie zapisać cały folder zadań naraz.


2. Eksport zadania do pojedyńczego vCalendar (iCal (ics)) – Ponieważ protokół vCalendar jest w stanie przechowywać wiele zadań w jednym pliku, PTO oszczędza kłopotów z zarządzaniem setek jak nie tysięcy plików iCal(ics)


Oto ogólne wytyczne, aby wyeksportować spotkania programu Outlook:


1. Ściągnij Power Toys dla programu Outlook z oficjalnej strony internetowej EVO.


2. Zamknij program Outlook i uruchom setup.exe z uprawnieniami administratora


3. Otwórz Outlook i kliknij na wstążkę Power Toys u góry ekranu


4. Kliknij na „Eksportuj Zadania


5. Wybierz swój folder z zadaniami


6. Wybierz jeden z 2 rodzaji eksportu

7. Pojawi się folder pokazujący wszystkie pliki iCal(ics) chronologicznie


Jak widzisz, exportowanie kontaktów Outlook to teraz bułka z masłem !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *