Jak wyeksportować spotkania programu Outlook

Tworzenie kopii zapasowej spotkań programu Outlook w trybie offline

W przypadku braku synchronizacji kalendarza programu Outlook z serwerem lub serwisem, ludzie będą myśleć o eksporcie swoich kalendarz do plików iCal (plików .ics), .csv, .pst lub programu Excel. Jeśli pracujesz tylko z programem Outlook, zaleca się wyeksportować zadania do plików .pst dla najlepszej jakości importu w przyszłości. Jednak użytkownicy najprawdopodobniej eksporują kalendarza programu Outlook w celu wykorzystania ich w innej aplikacji lub importu bazy danych. Metoda .csv nie jest dobrym wyborem, ponieważ znaki języków obcych w zadania zostaną uszkodzone po eksporcie. Dlatego własnie najlepszym i najbardziej kompatybilnym sposobem eksportu jest użycie iCal.


Pracownicy EVO ponownie stworzyli kilka przydatnych addonów dla programu Outlook  zaraz po EVO Collaborator. Nazwali to Power Toys dla programu Outlook. Ten zbiór dodatków posiada m.in narzędzie eksportu spotkań Outlook. Istnieją 4 sposoby eksportowania kalendarz poprzez PTO:

Power Toys dla programu Outlook

1. Eksportuj  Spotkania jako vCalendars (Outlook Ical(ics)) – Działa to tak samo jak „Zapisz jako” w programie Outlook z  wyjątkiem, że Outlook może zapisać tylko jedno spotkanie jednocześnie. PTO jest w stanie zapisać cały folder spotkań naraz.


2. Eksportuj Spotkania jako vCalendars(iCal (ics);Olson Timezone UTF8) – Działa tak samo jak #1, tyle że tutaj zapisujemy spotkania w nawiązaniu do strefy czasowej Olson UTF 8. Olson Timezone jest jedną z najbardziej używanych stref czasowych poza Windows Timezone. Jeśli eksportujesz swoje kalendarze i wydarzenia to innych aplikacji takich jak Kalendarz Google czy innych serwisów kalendarzowych, dany serwis może nie być w stanie rozpoznać ich i import zakończy się porażką. Jednakże, użycie UTF8 zapobiega zmianie zagranicznych znaków w zniekształcone.


3. Eksport kalendarz do pojedyńczego vCalendar (iCal (ics); Olson Timezone UTF8) – Ponieważ protokół vCalendar jest w stanie przechowywać wiele wydarzeń w jednym pliku, PTO oszczędza kłopotów z zarządzaniem setek jak nie tysięcy plików iCal(ics)


4. Eksport kalendarz jako dokument Excel – PTO pozwala na wyeksportowanie wszystkich kalendarzy i wydarzeń programu Outlook do pliku Excel dla usprawnionego wyglądu wizualnego z zachowaniem całej struktury.


Oto ogólne wytyczne, aby wyeksportować spotkania programu Outlook:


1. Ściągnij Power Toys dla programu Outlook z oficjalnej strony internetowej EVO.


2. Zamknij program Outlook i uruchom setup.exe z uprawnieniami administratora


3. Otwórz Outlook i kliknij na wstążkę Power Toys u góry ekranu


4. Kliknij na „Eksportuj Spotkania


5. Wybierz swój folder z kalendarzami

6. Wybierz jeden z 4 rodzaji eksportu


7. Pojawi się folder pokazujący wszystkie pliki iCal(ics) chronologicznie


Jak widzisz, exportowanie kalendarzy i wydarzeń Outlook to teraz bułka z masłem !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *