Importowanie, exportowanie oraz synchronizacja Yahoo! Kalendarze i Kontakty z programem Outlook.

Importowanie, exportowanie oraz synchronizacja Yahoo! Kalendarze i Kontakty z programem Outlook.

Parę dni temu, jeden z moich znajomych, który pracuje w wydziale IT jednej ze światowych firm komputerowych, wspomniał :


„Moi koledzy z Ameryki bez przerwy mnie irytują. Proszą o importowanie ich drogocennej Yahoo! Książki adresowej oraz informacji o spotkaniach do programu Outlook. Jest to dla mnie spory problem, ponieważ Yahoo ! Sync już nie działa. Co mogę zrobić?”


Gdy mi o tym powiedział, zaproponowałem tylko jedno rozwiązanie : EVO Collaborator dla programu Outlook ! Już wcześniej Wam wspominałem o tym niesamowitym programie, który importuje Kontakty I Kalendarzez Gmaila do iClouda, czyż nie ?

Jednakże, serwisy Yahoo! CardDAV/CalDAV są poniekąd lekko zbugowane i posiadają pewne problemy od czasu do czasu. Miejmy nadzieję, że zostaną kiedyś naprawione.

Tak czy siak, zobaczmy jak to się robi :


1. Ściągnij ECO z Oficjalnej strony ECO


2. Otwórz program Outlook i kliknij Skonfiguruj Profil(e)

3. Wybierz trzeci profil od góry po lewej stronie ekranu : YAHOO !

4. Po prawej stronie ekranu, wprowadź swój pełny yahoo! Adres mailowy w polu „Pełny adres mail lub nazwa użytkownika”

5. Jeśli chodzi o hasło, musimy być ostrożni. Yahoo! wymaga teraz od wszelakich aplikacji firm trzecich używania specjalnego hasła – „ app password” wygenerowanego w środku ustawień konta yahoo!. Dzięki temu hasłu aplikacji będzie w stanie otrzymać dostęp do Twojego konta.

6. Kliknij “TEST”. Po wyskoczeniu okienka z informacją o sukcesie operacji, kliknij „Zastosuj” oraz „ Wyjdź”.W tym momencie ECO automatycznie zainicjuje synchronizację książek adresowych oraz kalendarzy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *