Synchronizacja kontaktów i kalendarzy Gmaila z Outlookiem

Pewna osoba ostatnio mnie zapytała „ jak można zsynchronizować kontakty i kalendarze Gmaila z Outlookiem ?” Oczywiście jest to możliwe !

google_calendar_sync_screenshot_2

Jako, że Gmail jest usługą w chmurze od Googla, powinniśmy zatem poszukać czy Google Apps Sync dla Microsoft Outlook dostarcza taką opcję ? Jednakże, wciąż mamy pewne ograniczenia jeśli chodzi o integrację narzędzi googla z Outlookiem :

google_apps_sync_screenshot

„Google dostarcza Google Apps Sync dla użytkowników premium, którzy opłacają usługi Google Apps. Użytkownicy kont darmowych nie są objęci tą opcją.”

Co w przypadku, gdy chcesz zsynchronizować Outlooka z kontaktami i kalendarzami Gmail (Android) ? Niemniej jednak, tu właśnie leży profit dla obu firm. Jak możemy obejść ten problem w łatwy sposób i jednocześnie nie wydać fortuny na rzecz obu firm ?

Rozglądnijmy się zatem pomiędzy opcjami dostarczonymi od firm trzecich.
EVO Collaborator dla Outlooka to wtyczka Outlooka dla CardDAV oraz CalDAV.

eco_logo

Przyglądnijmy się rozmiarowi ECO, jest to tylko 5,6 MB. Jest to również niesamowite, że kiedy Outlook i ECO współpracują razem, możesz sprawic, że Outlook będzie synchronizował kontakty i kalendarze z CardDAV and CalDAV dwukierunkowo.

Czym są CardDAV i CalDAV?

carddav_vs_caldav_logo

CardDAV i CalDAV to standardowe protokoły API stworzone przez IETF i opublikowane w dokumencie RFC dla kontaktów i kalendarzy. Google używa tych API w celu ułatwienia dostępu do informacji poprzez klienta.

Jak schynronizować kalendarz Google z Outlookiem

Jest to proste poprzez ECO :

1. Ściągnij ECO z Oficjalnej strony EVO (po zainstalowaniu, uruchom jako administrator)

2. Otwórz Outlooka i kliknij na zakładkę EVO (w Outlooku 2007 nazywa się to pasek poleceń; w Outlooku 2010 nazywamy to wstążką) u góry okna.

eco_gui_polish

3. Kliknij Konfiguruj konta i wybierz Profil#6 wypełniając puste pole pełnym adresem mialowym konta Gmail, po czym wciśnij TEST

eco_configure_profile_gmail_polish

4. Ponieważ Gmail używa OAUTH 2.0, zobaczysz uwierzytelnianie OAUTH podczas wykrywania konta. Zaakceptuj to uwierzytelnianie i kontynuuj.

google_oauth_pl

5. Po zakończeniu, kliknij Zastosuj i Wyjdź. Po tej operacji wszystkie nowo dodane kontakty i kalendarze w folderze Gmail będą zsynchronizowane dwukierunkowo. Jakiekolwiek dane dodane poprzez telefon z systemem Android również zostaną automatycznie zsynchronizowane z Outlookiem.

Oprócz tego o czym już wspomnieliśmy, pewnie już wiesz, że CardDAV i CalDAV zostały napisane z zastosowaniem standardów przemysłowych – a zatem możesz oczekiwać od nich pełnej współpracy z jakąkolwiek usługą CardDAV/CalDAV pracującą dla tego samego zadania.

Stwórz własną chmurę !

Gmail jest świetnym narzędziem dla użytku własnego, jednakże może nie być najlepszym rozwiązaniem dla dużych środowisk korporacyjnych, gdzie duża ilość informacji jest przekazywana w wielu kierunkach. A zatem czy chmura jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla plików ?

EVO Mail Server

Najprostszym rozwiązaniem jest ściągnięcie i zainstalowanie EVO Mail Server. Jak tylko stworzymy wlasną chmurę, możey wysyłać/odbierać wiadomości email jak również kontakty, kalendarze i zadania. Myślę, że rozwiązanie oraz oprogramowanie o którym tutaj wspominam jest całkiem niezłą opcją do wybrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *