Google Kalendarz problemy z synchronizacją błąd 2016

Osoby, które były usatysfakcjonowane możliwościami synchonizacji Google Kalendarza, mogą być bardzo rozczarowane od dnia 8/1/2014. Dlaczego? Ponieważ wujek Google postanowił zamknąć opcję synchrnozacji na amen.

google_calendar_sync_screenshot_2

Dla użytkowników smartfonów, aplikacji kalendarzowych innych niż Outlook lub użytkowników bzinesowych, eduakcyjnych lub rządowych Google Apps, Google posiada własne rozwiązania. Ale co z użytkownikami Outlooka ? Jedyne, co otrzymują to bład 2016 !

Zrobiłem małe rozeznanie, aby znaleźć jakieś lepsze rozwiązania dla tego uporczywego problemu. Oto, co znalazłem :

EVO Collaborator dla Outlooka – $29.99 (~113.72 PLN) –

eco_gui_polish

Ponad 100 profili obsługującyh usługi CardDAV/CalDAV, nie tylko od Googla ale także od aplikacji takich jak iCloud, Yahoo!, SabreDAV, Zimbra, ownCloud, QQ, 163.com oraz EVO Mail Server. Po zainstalowaniu oprogramowania wystarczy tylko wprowadzić nazwę użytkownika oraz hasło. Synchronizacja danych zostanie uruchomiona jak tylko dane wewnętrzne takie jak kontakty, kalendarz lub zadania zostaną zmodyfikowane lub uaktualizowane. W przeciwnym wypadku synchronizacja następuje automatycznie co 5 minut. Warta wyróżnienia jest automatyczna zdolność synchronizowania pomiędzy chmurami aplikacji i serwera.


Bynari WebDAV Collaborator
– $29.00 (~109 PLN) –

bynari

Zaraz po zainstalowaniu musimy skonfigurować ponad 10 opcji dla każdego profilu. Nie jest to zbyt przyjazne dla użytkownika. Również nie wiem jak ustalić tryb synchronizacji, jednakże wyróżnić można opcje harmonogramu synchronizacji. Jeśli wiesz jak poprawnie skonfigurować ową aplikację pod własne potrzeby, nie jest to zła opcja.

ICal4OL 17 EUR (~74 zł) –

ical4ol

O wiele bardziej skomplikowany niż Bynari. Program ten może być zaawansowny oraz świetnie dostosować się do potrzeb użytkownika. Jednakże, musisz być biegły w wielu zwrotach technicznych. Szczerze mówiąc ja sobie odpuściłem ten program gdyż wychodzę z założenia, że jestem najzwyklejszym użytkownikiem Outlooka dla którego liczy się czas niż jakimś specem od komputerów.

Pomimo, że Google kompletnie nie ułatwia tego zadania ( chyba, że kupisz Google Apps), wciąż mamy spory wybór pomiędzy aplikacjami firm trzecich. Prędzej czy później coś się znajdzie wieć nie ma co się poddawać !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *